2009

 

World Latino Festival – Liberec 2009 (Czechy)

Do Czech pojechaliśmy w bardzo dużym i przesympatycznym składzie.

Startowaliśmy w wielu konkurencjach: Synchrodancing, Latin Show, Salsa Duety, Salsa Solo, Rueda de Casino (dwie formacje), a także w Merengue.

Składy poszczególnych grup tanecznych

Synchrodancing – składy grup tanecznych:

  • „Takadum”: Julia Kaśków, Natalia Kawa, Rafał Artymiak, Irmina Czerepak, Michał Wysocki oraz Magdalena Sobczak.
  • „What is Jazz”: Nina Więckiewicz, Martyna Wójcik, Zuzanna Wołoszyn, Judyta Pakulska, Agnieszka Siwiec, Karolina Górka oraz Estera Horodyska.
  • „T-Pain”: Dominika Szuszkowska, Żaneta Stosur, Katarzyna Duda, Łukasz Stosur.
  • „It’s Tricky”: Izabella Kowalska, Dominika Lenartowicz, Monika Kowalska, Ewelina Barabasz, Marta Żłobicka, Jadwiga Wawrów, Angelika Piliszańska, Kamila Jakubów, Agata Grabowska.
Rueda de Casino (Puchar Świata)
wyjątkowo w tym roku wystartowały dwie nasze formacje. Dla rozróżnienia nazwaliśmy je od kolorów sukienek partnerek.

  • Skład „Różowy”: Tomasz Nawrocki, Anna Tarka, Piotr Szwach, Małgorzata Wojtala, Sebastian Kościelny, Kamila Bartnik, Marcin Świerkula, Małgorzata Szczęsna.
  • Skład „Turkusowy”: Sebastian Okrajni, Daria Okrajni, Katarzyna Błońska, Mariusz Morawski, Witold Pędich, Anna Zejler, Beata Staszczyszyn, Marcin Pęczkowski.
  • Skład dziecięcy „Atrapado”: Mateusz Głowacki, Judyta Pakulska, Jakub Warsitz, Anna Wróbel, Rafał Artymiak, Natalia Kawa, Marcin Kurek, Julia Kaśków, Michał Wysocki oraz Irmina Czerepak.

Latin Show Team & Formation skład grupy:

Aleksandra Hindera, Mariusz Morawski, Witold Pędich, Anna Zejler, Beata Staszczyszyn, Marcin Pęczkowski, Sebastian Okrajni, Daria Okrajni, Mateusz Wiesiołek, Eliza Dudzik.

sukcesy dzieci:

złote medale

  • Mistrzowie Świata w kategorii Synchrodancing do lat 11 – „Takadum”
  • Mistrzowie Świata w kategorii Synchrodancing 12-15 lat – „What is Jazz”

sukcesy

  • 4 miejsce w kategorii Salsa Pary do lat 11 – Jakub Warsitz i Anna Wróbel
  • 4 miejsce w kategorii Latin Show Solo do lat 11 – Judyta Pakulska w choreografii „Panther”.
  • 5 miejsce w kategorii Latin Show Team Formation – „Atrapado”
  • 5 miejsce w kategorii Latin Show Solo do lat 11 -Mateusz Głowacki w choreografii „Sailor”.
  • 5 miejsce w kategorii Salsa Pary do lat 11 -Rafał Artymiak i Natalia Kawa
  • 6 miejsce w kategorii Latin Show Solo do lat 11 – Anna Wróbel w choreografii „Flintstones”.
  • 6 miejsce w kategorii Salsa Pary do lat 11 – Marcin Kurek i Julia Kaśków
  • 9 miejsce w kategorii Salsa Pary do lat 11 – Michał Wysocki i Irmina Czerepak

sukcesy dorosłych

brązowy medal

  • II Wicemistrz Świata IDO w kategorii salsa shine male – Tomasz Nawrocki

sukces (finał)

  • 4 miejsce w kategorii Synchrodancing adults – „It’s Tricky”
  • 5 miejsce w kategorii salsa shine adults – Katarzyna Błońska
  • 5 miejsce w kategorii Latin Show Feams & Formations –  „Latin Village”

sukces (półfinał)

  • 8 miejsce (Mistrzostwa Świata) – duet w kategorii Merengue Adults – Tomasz Nawrocki i Anna Tarka
  • 12 miejsce (Puchar Świata) – duet w kategorii Salsa Adults – Tomasz Nawrocki i Anna Tarka

Mistrzostwa Świata w Salsie i Ruedzie de Casino Istambuł (Turcja)

Do Turcji pojechaliśmy w okrojonym składzie. Na wyjazd w tak daleką i kosztowną podróż zdecydowały się nasze 3 pary:

  • Tomasz Nawrocki i Anna Tarka
  • Piotr Szwach i Małgorzata Wojtala
  • Sebastian Kościelny i Kamila Bartnik

srebrny  medal

  • Wicemistrzowie  Świata – formacja dorosłych w kategorii Rueda de Casino

sukces (półfinał)

  • 10 miejsce – duet w kategorii Salsa Adults

Mistrzostwa Polski w Salsie – Wołomin

Salsa Loca Dance Team – Dzieci:

Złote medale

  • Mistrzyni Polski w kategorii Salsa Solo Dziewczynki do 11 lat - Anna Wróbel – „Rapada”
  • Mistrz Polski w kategorii Salsa Solo chłopcy do lat 11 – Mateusz Głowacki
  • Mistrzowie Polski w kategorii: Salsa Duety, Dzieci do lat 11 – Rafał Artymiak i Natalia Kawa
  • Mistrzowie Polski – Formacja dziecięcaw kategorii Rueda de Casino
Srebrne medale
  • Wicemistrzowie Polski w kategorii: Salsa Duety, Dzieci do lat 11 -Jakub Warsitz i Anna Wróbel
Brązowe medale
  • II Wicemistrzyni Polski w kategorii Salsa Solo Dziewczynki do 11 lat Martyna Sadowska – „Everything I can have”
  • II Wicemistrzowie Polski w kategorii Salsa Duety, Dzieci do lat 11 – Mateusz Głowacki i Martyna Sadowska
Formacji dziecięca, w której skład wchodzą:
Rafał Artymiak i Natalia Kawa, Jakub Warsitz i Anna Wróbel, Mateusz Głowacki i Martyna Sadowska, Marcin Kurek i Julia Kaśków, Michał Wysocki i Irmina Czerepak, Michał Waliduda i Kasia Bziukiewicz,Łukasz Symala i Dominika Wrona, Maciej Nielski i Judyta Pakulska.

Salsa Loca Dance Team – Juniorzy

Brązowy medal

  • II Wicemistrzowie Polski w kategorii: Salsa Duety, juniorzy 12- 15 lat – Adam Szmuc i Martyna Wójcik

Salsa Loca DanceTeam – Dorośli:

złote medale

  • Mistrzyni Polski w kategorii: Salsa Solo Kobiet – Anna Tarka
  • Mistrz Polski w kategorii: Salsa Solo Mężczyźni – Tomasz Nawrocki
  • Mistrzowie Polski w kategorii Rueda de Casino dorośli

srebrny medal:

  • Wicemistrzowie Polski w kategorii Salsa Pary – Tomasz Nawrocki i Anna Tarka

Formacja Dorosłych, w której skład wchodzą:

  • Tomasz Nawrocki i Anna Tarka, Mariusz Morawski i Katarzyna Błońska, Piotr Szwach i Małgorzata Wojtala, Łukasz Stosur i Kamila Bartnik, Marcin Świerkula i Małgorzata Szczęsny, Sebastian Kościelny i Anna Suchińska.